Bayer poszerza swoją działalność związaną z owocami i warzywami o truskawki

truskawki

Firma Bayer ogłosiła dziś rozszerzenie swojego wiodącego działu owoców i warzyw o truskawki. Wraz z przejęciem aktywów truskawek brytyjskiej NIAB, Bayer rozszerzy swoją działalność na profesjonalnych producentów roślin jagodowych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu konsumentów i detalistów na całoroczne, wysokiej jakości truskawki, a także będzie oferować odmiany dostępne do uprawy w polu i pod osłonami.

Dzięki tej umowie dział Crop Science firmy może zapewnić szerszą gamę rozwiązań dla producentów na rozwijającym się rynku truskawek pod osłonami. Uzupełnieniem odmian truskawek są biologiczne i chemiczne środki ochrony roślin firmy Bayer.

Inci Dannenberg, dyrektor działu warzyw w firmie Bayer: „Truskawki to najszybciej rosnący rodzaj produkcji owoców, a całoroczny popyt przewyższa podaż. W rzeczywistości truskawki są liderami kategorii w alejce z produktami i odpowiadają za ponad 23 procent sprzedaży świeżych owoców, „Wraz z wejściem firmy Bayer na rynek truskawek zaoferujemy plantatorom genetykę najwyższej jakości w połączeniu z innowacyjnymi środkami ochrony roślin i rozwiązaniami cyfrowymi. Dodanie truskawek do portfolio firmy Bayer to naturalny postęp, którego dokonuje również wielu naszych klientów”.

Program hodowli truskawek NIAB działa od ponad 40 lat, począwszy od swoich korzeni w stacji badawczej East Malling Research Station, która znajduje się w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii i która od dawna jest kojarzona z doskonałością w innowacjach w ogrodnictwie.

„NIAB w East Malling zbudował solidne podstawy w dziedzinie truskawek, wsparte ponad stuletnimi światowej klasy badaniami nad ogrodnictwem prowadzonymi w naszym zakładzie dajmy po Kent kropkę. Jesteśmy dumni, że będzie to kontynuować wspólnie z firmą Bayer” – powiedział Mario Caccamo, dyrektor generalny NIAB. „Oprócz zapewnienia szybszych innowacji brytyjskim plantatorom Bayer udostępni także te wyśmienite w smaku truskawki większej liczbie plantatorów i konsumentów na całym świecie” – mówi Dannenberg.

Przechodząc na uprawy pod osłonami, plantatorzy truskawek będą mieli większą kontrolę nad swoim środowiskiem, zarządzaniem uprawami, szkodnikami i chorobami, co z kolei spowoduje wyraźne korzyści w zakresie jakości owoców, bezpieczeństwa zbiorów i spójności. Ponadto rośliny uprawiane pod osłonami zużywają mniej wody niż uprawy na otwartym polu i mają potencjał wydłużenia okresu przydatności do spożycia w sprzedaży detalicznej, ponieważ można je uprawiać bliżej konsumenta.

Dzięki swoim zaawansowanym technologiom hodowli Bayer będzie w dalszym ciągu zapewniać udoskonalenia, których potrzebują konsumenci, sprzedawcy detaliczni i ogrodnicy. „Zbudowaliśmy mocne podstawy w zakresie możliwości precyzyjnej hodowli i nie możemy się doczekać zastosowania tego podejścia w przypadku truskawek” – powiedział JD Rossouw, dyrektor działu badań i rozwoju warzyw w dziale Crop Science firmy Bayer. „Korzystanie z tych technik umożliwi nam dalszy rozwój w oparciu o fundamenty ustanowione przez NIAB i dostarczanie najwyższej jakości truskawek naszym plantatorom i łańcuchowi dostaw”.

Oczekuje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane do 1 stycznia 2024 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here