Döhler przedstawił ceny minimalne w skupie owoców miękkich w sezonie 2019

Zgodnie ze swoimi zobowiązaniami firma Döhler musiała do końca maja przedstawić swoim dostawcom ceny minimalne na owoce miękkie . Tak jak firma poinformowała w komunikacie rozesłanym do dostawców 30 maja 2019 roku – są to gwarantowane ceny minimalne, poniżej których spółka nie będzie realizować zakupów. Warunki te dotyczą także spółek zależnych Alpex w Łęczeszycach oraz Polkon w Jasienicy.   Zainteresowani dostawcy owoców miękkich mogą podpisywać umowy kontraktacyjne. Aktualnie cena truskawki bez szypułki oscyluje w granicach 2,50 zł/kg.

Przypominamy, że podanie tych cen to wynik działań UOKiK w postępowaniu przeciw firmie Döhler oskarżanej o nieuczciwe praktyki wobec dostawców. Döhler sam zobowiązał się do wprowadzenie ” działań naprawczych”, których jednym z elementów jest właśnie opublikowanie do końca maja cen minimalnych na owoce miękkie. Pisaliśmy o tym na naszych łamach w artykule “Pokuta Döhler https://www.sad24.pl/aktualnosci/pokuta-dohlera/

Pełna wersja komunikatu, który otrzymali dostawcy 30 maja 2019:

czytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności