Duży popyt na czarne porzeczki – jakie ceny?

ceny porzeczki

„Żniwa” czarnych porzeczek nabierają rozpędu. Wraz ze zwiększaniem się podaży surowca, zwiększa się konkurencja odnośnie jego zakupu. Czy będziemy w tym sezonie świadkami rekordów cen czarnej porzeczki? Czas pokaże. Na dziś pośrednicy oferują od 2,60 do nawet 3,00 zł za kilogram czarnych porzeczek.

Ceny te dotyczą owoców młóconych w plastiki z przeznaczeniem na mrożenie. Plantatorzy zwracają jednak uwagę, że porzeczka nie dojrzewa równo i aby utrzymać trend wzrostowy należy w niektórych przypadkach wstrzymać się ze zbiorami kilka dni. Ich zdaniem sadownicy mogą tym sobie sami zaszkodzić.

Na wszelakiego rodzaju internetowych serwisach ogłoszeniowych widać wyraźny popyt na czarną porzeczkę oraz walkę o dostawcę. Przedsiębiorcy pośredniczący w handlu oferują płatność gotówką, jak również odbiór owoców od plantatora. Warto zwrócić uwagę. jak zupełnie odmienne są tegoroczne zbiory od tych z 2018 roku.

Branża przetwórcza w ubiegłych latach często mówiła o ogromnych zapasach przetworzonego surowca. To wydaje się nie być prawdą, jeśli spojrzymy na aktualne ceny przetworów oraz popyt. Mrożona czarna porzeczka kosztuje w tej chwili przeważnie 1,20 €/kg (5,37 zł/kg). Natomiast koncentrat porzeczkowy jest w stałej cenie od 2017 roku. Kosztuje około 1,50 €/kg (6,71 zł/kg). Ta druga stawka może się w tym sezonie zmienić. 

2 KOMENTARZE

  1. Porzeczka czarna 3,30 zł/kg odbiór
    Stała cena 1,50 EUR za koncentrat w tym roku pęknie !! Ta cena jest podstawowa dla kształtowania się ceny . Porzeczki czarane były już „polskim złotem” wypuścilismy żyłe złota z rąk . Im szybciej zrepolonizujemy przemysł koncentratów tyum szybciej dogonimy Niemców w dochodzie Panst3wa i w dochodach ludzi , taki stosunek jak do owoców avocado w krajach płd ameryki jest przykładem dbania o każdy produkt na który rodzi się koniunktura. wzrasta popyt .
    Kto jak manipuluje widać dziś wyrażnie , te argumenty o zapasach klęskach urodzaju do lamusa i zakazacć siania propagandy pod karą likwidacji i sankcji równowążacych straty.
    Kazdy zakład ma posiadać baże surowcą i partycypowac w kosztach jej tworzenia i eksploatacji , unowoczesniania , innowacyjno.sci w kosztach działania instytów
    Poprzez stabilne ceny i kontrolę nasadzeń równowazyc popyt i podaż dla zapewnienia cen optymalnych skupu i sprzedaży. ( sprzedaż tylko w systemie aukcji ) Bez interwencji Panstawa w ten zniszczony i ekspolatowany : perpektywiczny obszar produkcji poniesiemy coraz większe starty materialne i nie tylko !!! Ta dzika na dziś eksploatacja , powoduje brak zaufania do skutecznosci Państwa w ochronie własnych obywateli i interesów Panstwa . Ten obszar pozostawiony stał się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względów czysto fiskalnych !? służy mainipulacjom i burzeniu spokoju społecznego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here