Malwina – cenowy powrót na szczyt. Ceny truskawek z 03.07.2024

truskawki

Po krótkim wysypie ceny truskawek wracają do maksymalnych poziomów akceptowanych przez rynek. Kupujący przeważają, więc ceny rosną.

Aktualne ceny truskawek w hurcie – 03.07.2024

Stało się tak, jak prognozowali liczni plantatorzy. Po wysypie truskawek, przede wszystkim odmiany Malwina, podaż szybko spadła. W efekcie wyraźnie wzrosły ceny owoców na rynkach hurtowych.

Wczoraj i dziś na rynku w Broniszach wysokiej jakości truskawki odmiany Malwina sprzedawane były po 15,00 – 17,00 zł/kg (30 – 34 zł za łubiankę). Dobra jakość w przypadku mniejszych owoców to przeważnie 14,00 zł/kg (28 zł za łubiankę). Także owoce najniższej jakości znajdowały swoich nabywców. W tym wypadku było to najczęściej około 10,00 zł/kg (20 zł za łubiankę).

Mała podaż owoców to wyższe ceny

Sprzedający na rynku w Broniszach plantatorzy informują nas o małej podaży truskawek, ale także czereśni. Dzisiejszy poranek i przedpołudnie, podobnie jak w poniedziałek, charakteryzują się przewagą kupujących nad sprzedającymi. Efekt może być tylko jeden…

Analizując hurtowe ceny truskawek z ostatnich dwóch tygodni dochodzimy do ciekawego wniosku. Okazuje się, że maksymalna cena akceptowana przez rynek, a dokładnie przez konsumenta kupującego w sklepach i na targowiskach to około 17,00 – 18,00 zł/kg (34 – 36 zł za łubiankę).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here