Ostatnie partie Malwiny i znaczące spadki cen w hurcie – 11.07.2024

Malwina

Sezon zbiorów truskawek z tradycyjnej uprawy gruntowej dobiega końca. Ostatnie dni to spadek cen spowodowany niską jakością owoców.

Na rynku są jeszcze ostatnie partie truskawek gruntowych. Chodzi o odmianę Malwina i ostatnie zbiory z chłodniejszych stanowisk. Podaż nie jest duża, ponieważ to już koniec sezonu. Pomimo tego, ceny są znacznie niższe.

Wczoraj i przedwczoraj ceny truskawek z klasycznej uprawy gruntowej były dość zróżnicowane. W zależności od jakości, kilogram kosztował od 5,00 do 10,00 zł (10 – 20 zł za łubiankę). W przypadku odmian powtarzających owocowanie, ceny ustabilizowały się na poziomie 18,00 – 22,00 zł/kg.

Po okresie wysokich cen, które w przypadku Malwiny sięgały 20,00 zł/kg przyszedł czas na obniżki. Plantatorzy sami przyznają, że jest to przede wszystkim kwestia jakości. Jakości, która nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Kupujący niechętnie decydują się na ostatnie partie truskawek z gruntu z powodu coraz mniejszych owoców i widocznych oznak szarej pleśni.

Zatem o znaczących obniżkach po raz kolejny zadecydował rynek. Ponadto, niższa jakość truskawek gruntowych „podbija” popyt na truskawki spod osłon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here