Aktualne ceny jabłek przemysłowych. Zainteresowanie wycofaniem wzrosło

wycofanie jabłek

W ostatnim tygodniu maja większa liczba sadowników zdecydowała się sprzedać jabłka do przetwórni. Ceny jabłek przemysłowych pozostają bez zmian.

Obecnie ceny za kilogram jabłek przemysłowych wahają się w zależności od rejonu kraju. W zagłębiu grójeckim zakłady oferują najczęściej 0,60 – 0,63 zł za kilogram. Tak zwane „dalekie zakłady” oferują kilka groszy więcej. Są to stawki od 0,65 do 0,66 zł/kg. Za kilogram jabłek na obieranie sadownicy otrzymują od 0,70 do 0,80 zł/kg.

Powyższe ceny – mniej więcej od początku miesiąca – powiększone są o unijną kwotę wsparcia w wysokości 30 groszy do każdego kilograma. Przedsiębiorcy zajmujący się handlem współpracują z sadownikami w zakresie transportu i dość obszernego kompletu dokumentów, co jest w ich interesie.

Wobec ponownej stagnacji na rynku jabłek deserowych w ostatnich dniach wyraźnie zwiększyło się zainteresowanie mechanizmem wycofania jabłek deserowych do przetwórstwa. Przed mniejszymi zakładami ustawiają się okresowo kolejki aut ciężarowych. Jest bardzo prawdopodobne, że przyznany limit zostanie w pełni wykorzystany nim zakłady rozpoczną przetwarzanie truskawek przemysłowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here