KAMPOL pod nadzorem Zbigniewa Ziobry, a z zakładu w Rykach wyjeżdża towar

Ryki

30 grudnia Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro objął nadzorem restrukturyzację spółki KAMPOL FRUIT. Wczoraj natomiast poszkodowani dostawcy udokumentowali, że z zakładu w Rykach wywożone są przetworzone owoce.

Wczoraj pod jednym z zakładów spółki w Rykach poszkodowani dostawcy i rolnicy urządzili symboliczną blokadę. Okazuje się, że z obiektu stale wywożone są owoce w postaci przetworzonej. Pytani przez naszych rozmówców kierowcy ciężarówek zmierzają z towarem za granicę. Dziś od 9:00 do 12:00 do obiektu w Rykach przyjechało 8 pustych ciężarówek (chłodni).

W tym miejscu pojawia się jeden z głównych zarzutów poszkodowanych. Według nich, skoro spółka sprzedaje przetworzone produkty to wydaje się, że powinna dysponować środkami finansowymi na spłatę należności…

Na wniosek Janusza Kowalskiego, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro objął nadzorem doradcę restrukturyzacyjnego prowadzącego postępowanie restrukturyzacyjne firmy KAMPOL-FRUIT sp. z o.o. Kroki te podjęto, żeby cały proces restrukturyzacji był transparenty i legalny na każdym jego etapie, zaś niesprawiedliwie potraktowani rolnicy odzyskali swoje należności w jak największym stopniu.

Przypomnijmy, że KAMPOL-FRUIT jest winny dostawcom owoców i warzyw blisko 74 mln złotych. 1 października 2022 r. rozpoczął się proces restrukturyzacyjny, w wyniku którego dostawcy mają otrzymać połowę swoich należności za dostarczone owoce i warzywa, rozłożone na kilkadziesiąt nieoprocentowanych rat.

Źródło: januszkowalski.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here