Opóźnienia w budowie zakładu TB Fruit – spółka dementuje

jablka przemyslowe

Jak już informowaliśmy, w miejscowości Brzostowiec, w gminie Mogielnica, powstaje nowy zakład przetwórczy TB Fruit. W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski, że budowa przeciągnie się i wbrew wcześniejszym zapewnieniom, zakład nie zacznie działać jesienią tego roku. W oficjalnym stanowisku spółka zaprzecza jednak takim doniesieniom.

Powstający obiekt w projektach ma być najwydajniejszym zakładem przetwórczym w kraju. Moce przerobowe planowane są na 3000 ton jabłek na dobę z planowaną rozbudową do 4500 ton na dobę. 

W ostatnich miesiącach wpływ na postęp prac miała przede wszystkim epidemia Covid-19. Związane z nią obostrzenia sprawiły, że kilku podwykonawców nie dysponowało odpowiednimi kadrami pracowników. Kilka miesięcy takiego stanu rzeczy skutkuje opóźnieniami. 

Spółka zaprzecza jednak, że pojawiły się opóźnienia. W odpowiedzi na nasze zapytanie zapewnia, że jesienią tego roku wszelkie prace zostaną zakończone, a zakład nawiąże współpracę z lokalnymi dostawcami. 

Poniżej treść odpowiedzi:

Odnosząc się do Państwa zapytania uprzejmie informujemy w odniesieniu do zakładanego harmonogramu nie występują opóźnienia, które moyby spowodować istotne przedłużenie terminu uruchomienia naszego najnowszego zakładu przetwórstwa owoców w Brzostowcu. Prowadzona przez naszą Firmę inwestycja doznała co prawda nieznacznych przesunięć związanych z powiększeniem zakresu prac (w tym zwłaszcza w zakresie rozbudowy zakładu o nowoczesną oczyszczalnię ścieków). Powyższe spowodowało konieczność uzyskania pozwolenia zamiennego na budowę

Spółka na chwilę obecną uzyskała wszelkie niezbędne zgody i pozwolenia, a także uzgodniła zmiany ze swym partnerem finansowym a co za tym idzie prace zostały wznowione w pełnym zakresie i mamy wszelkie podstawy zakładać, jesienią tego roku wszelkie prace w ramach wskazanej inwestycji zostaną zakończone. W związku z powyższym liczymy na nawiązanie współpracy z lokalnymi dostawcami surowca w postaci owoców jeszcze w tym roku. W najbliższym czasie uruchomione zostaną także procedury rekrutacyjne celem pozyskania załogi pracowniczej dla naszego nowego zakładu co w sposób istotny wpłynie na sytuację na lokalnym rynku pracy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here