Zdaniem eksportera, ceny jabłek pod koniec sezonu powinny wzrosnąć

Polskie jabłka

Wielu sadowników przewiduje znaczne wzrosty cen jabłek pod koniec sezonu. Głównym powodem są niemal o połowę mniejsze zbiory, a także, co za tym idzie zapasy w chłodniach.

Także zdaniem Timura Almaszy, szefa firmy eksportującej owoce z Polski – Bart-Ex ceny powinny wzrosnąć. Według eksportera, ten sezon będzie krótszy od poprzedniego, a pod jego koniec wystąpią problemy z podażą jabłek. Na tym skorzystają sadownicy, którzy wyprodukowali najwyższej jakości towar i przechowają go w dobrych parametrach.

Eksporter dodaje, że w marcu i kwietniu, jego firma może mieć problemy z utrzymaniem ciągłych dostaw do swoich stałych klientów. Mimo nieco gorszej jakości, nie może zawieść najlepszych kupców.

Jak na razie ceny rosną bardzo powoli. Sadownicy nie ukrywają, że z powodu rosnących kosztów i zeszłorocznych strat, oczekują znacznie wyższych stawek. Czas pokaże, czy wzrosty będą w którymś momencie bardziej gwałtowne, czy ceny będą rosły powoli, tak jak to widać od początku roku.

Karol Pajewski

www.freshplaza.es

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności