5,20 zł za kilogram wiśni to stawka, jaką oferuje już większość skupów

wiśnie paleta

Jeszcze w niedzielę tylko jeden punkt skupu zaproponował 5,20 zł za kilogram wiśni na mrożenie. Dziś taka stawka obowiązuje już na wielu skupach. Zatem ceny wiśni nadal rosną.

W zagłębiu grójeckim w niedzielę tylko jeden skup oferował 5,20 za kilogram wiśni na mrożenie (MD-Macierzyński). Od wczoraj była to natomiast już powszechnie obowiązująca stawka. Zatem od czwartku (28.06.2024) cena wzrosła o 1 zł na kilogramie.

Jak informują właściciele skupów, wraz z rozpoczęciem nowego tygodnia nieco zwiększyły się również dostawy Łutówki. Nadal jednak mowa o owocach z kwater na cieplejszych stanowiskach. Więksi producenci planują rozpocząć zbiory pod koniec tego tygodnia.

Sytuacja pod względem dojrzałości zbiorczej jest bardzo zróżnicowana. W zagłębiu grójecko-wareckim są kwatery, które już teraz nadają się do zbioru, ale są i takie, gdzie zbiory rozpoczną się za tydzień lub później.

Równocześnie obserwujemy zjawisko korzystne dla handlu i cen. Otóż zanim rozpoczną się zbiory na cięższych glebach i większych areałach, mniejsi producenci już zakończą zbiory. Zarówno słodkich odmian i Łutówki. Wynika to przede wszystkim ze znacznie niższego plonowania. Dzięki temu szczyt podaży będzie mniejszy, a sumaryczna podaż wiśni bardziej rozłożona w całym sezonie.

Przeczytaj też:

Cena skupu wiśni nie powinna interesować pracownika – ile płacić od zbioru?

„Nie ma kupca, więc obniżę cenę”, czyli nielogiczny handel hurtowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here