Ceny jabłek deserowych 2020: Delikates i Paulared

ceny jabłek deserowych 2020

Druga połowa sierpnia to jak co roku coraz większy wachlarz odmian jabłek w handlu. Obecnie obok Pirosa i Antonówki podmioty pośredniczące w handlu kupują w coraz większych ilościach Delikatesa oraz Paulareda. Niestety, ceny jabłek deserowych odnotowują delikatne spadki względem ubiegłego tygodnia. 

W mazowieckim większość ofert kupna dotyczy obecnie jabłek na sortowanie. Wielu kupujących oferuje jedną cenę za wszystkie jabłka powyżej 65 mm. W przypadku Delikatesa i Paulareda ceny różnią się nieznacznie. Prywatne firmy i wiele grup producenckich oferuje najczęściej 2,50 zł/kg.

W pozostałych przypadkach, producentom oferuje się 2,70 – 2,90 zł za kilogram w przypadku jabłek powyżej 70 mm średnicy oraz około 1,60 – 1,80 zł za kilogram za jabłka od 65 do 70 mm. Za jabłka przygotowane do sprzedaży w gospodarstwie, czyli na gotowo, oferty osiągają maksymalnie 3,00 zł za kilogram.

Nieco tańsza jest Antonówka. Tradycyjne rozpoczyna ona sezon na jabłka kulinarne. W tym wypadku zdecydowana większość ofert na sortowanie zawiera się w przedziale od 1,80 do 2,00 zł za kilogram dla jabłek powyżej 70 mm.

Nieco więcej otrzymają sadownicy za Antonówkę przygotowaną do sprzedaży w gospodarstwie. Jak się dowiadujemy od jednego z pośredników, jabłka należy rozsortować tak, aby w każdym kartonie (kupującego) znajdowały się albo owoce od 70 do 80 mm, albo od 80 do 90 mm. Jabłka układamy luzem w kartonach. Za tak przygotowany towar otrzymamy od 2,10 do 2,20 zł za kilogram.

Czytaj także: Ochrona przedzbiorcza jabłek w 2020. Jak ograniczyć straty i zwiększyć zysk? Poznaj sposób na długie przechowywanie owoców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here