Kolejny spadek cen jabłek przemysłowych o 5 groszy

ceny jablek przemyslowych

Kolejna już obniżka cen jabłek przemysłowych stała się faktem. Dziś na wszystkich skupach ceny spadły na 40 groszy. O obniżkach było wiadomo już od ubiegłej środy – wtedy największa przetwórnia w Polsce rozesłała wśród swoich dostawców wiadomości informujące o spadkach.

Jak informowali nas w ubiegłą środę  dostawcy – właściciele skupów, którzy dostarczają jabłka do największej przetwórni w Polsce, otrzymywali wtedy wiadomości sms z zakładu o obniżkach cen jabłek przemysłowych, które miały nastąpić właśnie w poniedziałek, 28 września.  

W rozmowach właściciele skupów przyznają, że jak na tę porę roku dostawy jabłek przemysłowych od sadowników są niewielkie. W latach ze standardowym plonowaniem jabłoni o tej porze na skupach były już kolejki. Dziś jabłka przemysłowe sprzedają pojedynczy producenci, również z tego względu, że jest duży popyt na jabłka na soki, a także drugą klasę jabłek deserowych. 

Mimo to ceny jabłek przemysłowych spadają. Przez około tydzień cena na skupach wynosiła w całej Polsce 45 groszy. Od początku ubiegłego tygodnia niektóre mniejsze przetwórnie i skupy zaczęły podnosić ceny – jabłka przemysłowe można było sprzedać w cenie 46-47 groszy. 

Dziś nastąpiła kolejna obniżka. Jabłka przemysłowe na skupie można sprzedać w cenie 40 groszy. Cześć sadowników natomiast już dziś zapowiadają wstrzymanie dostaw. Można ulec wrażeniu, że branża przetwórcza korzysta z zamieszania, z jakim mamy obecnie do czynienia w rolnictwie. Głośna ustawa zwana „piątką dla zwierząt” oraz związane z nią środowe strajki, działają w tym wypadku na niekorzyść sadowników.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności