Letnie Pokazy Czereśniowe 2021 [Fotorelacja]

Andrzej Grenda, YARA

Po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami wynikłymi podczas epidemii koronawirusa producenci czereśni mogli ponownie spotkać się podczas Letnich Pokazów Czereśniowych zorganizowanych przez firmę Leaf Media, których VIII edycja odbyła się w niedzielę 1 sierpnia 2021 roku w Samborcu niedaleko Sandomierza.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się warsztatami w sadzie, które poprowadził Toon Vanrykel. Doradca z Depa Fruit w Belgii zaprezentował licznie przybyłym gościom pokaz cięcia drzew czereśniowych w różnym wieku. Po części praktycznej uczestnicy wzięli udział w panelu konferencyjnym, podczas którego poruszono tematy związane z ochroną, nawożeniem, a także odmianami czereśni.

Podczas części wykładowej głos zabrał Krzysztof Gasparski (PROCAM), który podsumował przebieg sezonu czereśniowego. Michał Wojcieszek z Yara Poland omówił temat nawożenia czereśni przed, w trakcie i po zbiorach. Natomiast Anita Łukawska, redaktor naczelna czasopisma Czereśnia, przedstawiła przyczyny pękania pni na czereśniach, a Toon Vanrykel zaprezentował nowe odmiany czereśni. Uczestnicy spotkania mogli odwiedzić również stoiska firm, m.in. Yara Poland i PROCAM, które były partnerami wydarzenia.

Niżej fotorelacja z tego wydarzenia.patroni

Krzysztof Gasparski, PROCAM Polska
Andrzej Grenda, YARA
Toon Vanrykel, Depa Fruit i Adam Paradowski, Wydawnictwo Plantpress

Krzysztof Gasparski, PROCAM Polska

Michał Wojcieszek, YARA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here