Letnie Pokazy Czereśniowe już 31 lipca 2022!

pokazy czereśniowe

31 lipca organizatorzy zapraszają na tradycyjne już Letnie Pokazy Czereśniowe, które odbędą się w Samborcu niedaleko Sandomierza. Oprócz praktycznych warsztatów w sadzie – podczas wykładów poruszone zostaną także najważniejsze tematy związane z uprawą i rynkiem czereśni w Polsce.

Gościem specjalnym IX edycji Letnich Pokazów Czereśniowych jest Leon Jahae, doradca sadowniczy z  TopFruit Consultancy  z Wielkiej Brytanii. Spotkanie tradycyjnie rozpocznie się warsztatami praktycznymi w sadzie w Polanowie. Warsztaty i pokaz ciecia przeprowadzi Leon Jahae (odmiany Kordia i Regina, kwatery w różnym wieku, sad chroniony osłonami). Podczas części praktycznej Krzysztof Gasparski doradca z firmy PROCAM omówi przebieg sezonu, a także poda zalecenia pozbiorcze.

Tegoroczny sezon czereśniowy trudno nazwać satysfakcjonującym. Chociaż przymrozki zmniejszyły plon, a opad zawiązków był w niektórych sadach znaczny, sytuacja na rynku nie zadowala. Zdaniem wielu winny jest duży import owoców z zagranicy. W takim kontekście warto podyskutować o możliwościach poprawy sytuacji i ekonomii produkcji czereśni.

Dlatego po części praktycznej przeniesiemy się do Samborca, gdzie w części wykładowej pojawią się tematy związane z agrotechniką m.in. opadaniem zawiązków, ochroną przed chorobami i szkodnikami, efektywnym nawożeniem a także krajowym i europejskim rynkiem czereśni. Konferencji będzie towarzyszyć ekspozycja firm oferujących technologie wykorzystywane w uprawie czereśni.

W ramach Klubu Czereśniowego, po części wykładowej organizatorzy zapraszają także na indywidualne konsultacje z doradcą z Top Fruit Consultancy – do dyspozycji będzie pomoc tłumacza. Szczegółowy program można znaleźć: TUTAJ

Partnerami tegorocznego spotkania są firmy FMC, PROCAM oraz YARA – a patronat medialny sprawuje portal SAD24.pl wspólnie z czasopismem MPS SAD.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale ze względów organizacyjnych wymagana jest rejestracja – zachęcamy do wcześniejszego wypełnienia zgłoszenia za pomocą formularza online: TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here