Sandomierz sadowniczą stolicą Polski – już 1-2 lutego – 31 Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2023

Jak co roku Sandomierz na 2 dni staje się sadowniczą stolicą Polski. Już jutro, czyli 1 lutego 2023 roku, w Sandomierzu, rozpocznie się dwudniowe, tradycyjne Spotkanie Sadownicze. Podczas dwóch dni organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników: wykłady, debaty, konkursy, a także pokaz cięcia.

Pierwszego dnia, oprócz wystawy firm oferujących technologie i rozwiązania wspierające produkcję sadowniczą, będzie miał miejsce szereg bardzo ciekawych wykładów, a także debata. Postaramy się odpowiedzieć między innymi na takie pytania: Jak odnaleźć się w szerokiej ofercie maszyn do cięcia konturowego i mechanicznego zbioru jabłek? Jakie wyzwania rodzi mechanizacja?  Dlaczego w Polsce mamy aż tak trudną sytuację w branży sadowniczej? Czym jest to spowodowane? Co można zrobić, żeby nasz rynek był lepiej zorganizowany? Pokażemy również wyniki audytu energetycznego w typowym gospodarstwie sadowniczym, a na praktycznych przykładach wskażemy te rozwiązania, które mogą pomóc obniżyć koszty energii przede wszystkim podczas załadunku i przechowywania owoców.

Po raz pierwszy w ramach Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu zapraszamy także na warsztaty dotyczące możliwości przetwarzania owoców w obrębie własnego gospodarstwa. Przetwórstwo w miejscu produkcji – czy to jest możliwe? Czy może przynieść zysk i pozwolić na uniezależnienie się od wahań cenowych na rynku owoców przemysłowych? Warsztaty odbędą się 2 lutego. —>  Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach „Sadownicza Produkcja Przemysłowa”?

Dodatkowo, jeśli chciałbyś zasięgnąć indywidualnej, sadowniczej konsultacji prawnej u adwokata – będzie to możliwe na Spotkaniu Sadowniczym, zarówno 1 jak i 2 lutego. W specjalnie wydzielonej strefie adw. Grzegorz Rogusz podpowie, jakie kroki można podjąć w pierwszej kolejności.

Przychodząc na Spotkanie warto też wziąć ze sobą najcięższe jabłko. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą taki okaz. Jabłko zostanie oficjalnie zważone, a pod koniec każdego dnia zostanie wyłonionych 3 Zwycięzców, których jabłka będą najcięższe. Otrzymają oni pakiet, w którego skład wchodzi AzotoPower 100 g + FosfoPower 100 g.  —> Spotkanie Sadownicze Sandomierz 2023 – Przynieś najcięższe jabłko i wygraj nagrodę!

Organizatorzy przygotowali dla Uczestników możliwość wzięcia udziału w kolejnym konkursie – nagroda główna to klimatyzacja. Co trzeba zrobić, aby o nią zawalczyć? Trzeba przyjść na Spotkanie Sadownicze z co najmniej jedną osobą towarzyszącą (a najlepiej stworzyć drużynę 4-osobową) i spróbować wykręcić najlepszy wynik na specjalnie przygotowanym przez nas rowerze.—> Wykręć najlepszy wynik i zawalcz o nagrodę główną!

Zachęcamy do zapisów na pokazy cięcia jabłoni, które odbędą się 2 lutego 2023 w ramach Spotkania Sadowniczego w Sandomierzu. Pokaz cięcia ręcznego planowany jest od godziny 14.00, w sadzie na terenie gminie Lipnik. Pokaz cięcia ręcznego kilku odmian (w tym Gali i Red Delicious) przeprowadzi Marcin Piesiewicz.

Pełny program Spotkania znajdziecie: TUTAJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here