Praktyczne wskazówki przy stosowaniu preparatów olejowych

zabiegi olejowe

Skuteczny zabieg, którym zwalczymy mszyce czy przędziorki. Na co warto zwrócić uwagę w przypadku zabiegu olejem parafinowym?

Podręcznikowo najodpowiedniejszy termin na wykonanie zabiegów olejowych to okres bezlistny. Jednak część doradców i sadowników jest zdania, że najlepiej taki zabieg wykonać właśnie teraz. Jednak należy to zrobić zdecydowanie przed fazą zielonego pąka. Olej parafinowy zastosowany na większe liście ogranicza fotosyntezę.

Należy przestrzegać kluczowej zasady. Nie wykonujemy zabiegu, jeśli prognozowane są przymrozki. 

Jeśli chodzi o mieszanie to można mieszać olej z produktami miedziowymi, co będzie dobrą decyzją z punktu widzenia ekonomii. Nie wolno natomiast mieszać oleju parafinowego z siarką!

Należy także dodać zwilżacz, żeby środek jak najdłużej pozostał na gałęziach i skutecznie uniemożliwił szkodnikom oddychanie i poruszanie się. Najpierw dajemy zwilżacz do wody w opryskiwaczu, a następnie dodajemy parafinę, żeby ciecz robocza nie rozwarstwiła się w beczce. 

Najlepiej wykonać zabieg w w pełne słońce, czyli ten tydzień będzie idealnym momentem. Wówczas substancja najlepiej rozmieszcza się na nagrzanym drewnie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here