Zdrożały herbicydy

sad wiosna

W porównaniu z ubiegłym rokiem, zdrożały środki oparte na glifosacie. Inflacja i globalne zawirowania z dostępnością substancji czynnych nie ominęły herbicydów. Z biegiem lat sadownicy coraz częściej zadają sobie pytanie „co zamiast glifosatu?”.

Zdrożały wszystkie produkty oparte na wspomnianej substancji czynnej. Różnice w cenie zależą od producenta, jednak są niezaprzeczalne. W stosunku rok do roku środki te zdrożały najczęściej od 15% do 25% w przypadku najpopularniejszych opakowań 20-litrowych.

Chociaż do walki z chwastami w sadach sadownicy używają stosunkowo małej gamy produktów, to w ministerialnym zestawieniu środków ochrony roślin znajduje się 88 zarejestrowanych herbicydów na bazie glifosatu.

Sadownicy martwią się w pierwszej kolejności tym, że wydają więcej pieniędzy w sklepach ogrodniczych. Mają jednak na uwadze to, że na zachodzie Europy coraz częściej mówi się o wycofaniu z użycia środków opartych na glifosacie. Jeśli tak się stanie, tak samo będzie w Polsce. Pomimo szeregu kontrowersji związanych z tytułową substancją czynną, faktem jest, że ma na rynku skutecznej, chemicznej alternatywy w walce z chwastami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności