Koronawirus – W chińskich portach Tianjin i Szanghaju nie ma już miejsca na kontenery

Koronawirus
Zdjęcie pobrane z Pixabay.com - https://pixabay.com/pl/illustrations/koronawirusy-wirus-korony-covid-19-4833754/

Epidemia koronawirusa, to także ogromne problemy i wyzwania dla chińskiego sektora transportu i logistyki. Z powodu zmniejszonych wysyłek towarów produkowanych w państwie środka, w portach Tianjin i Szanghaju nie ma już miejsca do przechowywania kontenerów.

Według chińskiego Ministerstwa Transportu, porty Tianjin i Szanghaj osiągnęły maksymalne możliwości przechowywania dla zamrożonej żywności. Port Qingdao ma największą przestrzeń do wypełnienia na poziomie 7 103 jednostek na dzień 7 lutego. Zaplanowano, aby statki wybrały alternatywne porty do załadunku. Ponadto zauważono, że przedłużone urlopy związane z koronawirusem powodują poważny niedobór siły roboczej w portach.

Czytaj także: Koronawirus w Chinach – zwiększony popyt na importowane jabłka i zamówienia online

W Szanghaju mieszka  24,2 milionów mieszkańców. Wśród nich 9,8 mln to pracownicy migrujący, którzy opuścili Szanghaj w związku z epidemią. Od 10 lutego wiele osób stopniowo wraca do Szanghaju do pracy. Powrót portu do normalnej przepustowości może zająć tygodnie, zakładając, że rozprzestrzenianie się wirusa będzie pod kontrolą.

Czytaj także: Koronawirus, a koncentrat jabłkowy

Karol Pajewski

Źródło:iegvu.agribusinessintelligence.informa.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności