Interpoma 2022 już w tym tygodniu

Zgodnie z tradycją co dwa lata włoskie Bolzano staje się międzynarodową stolicą jabłek. Już w tym tygodniu w Południowym Tyrolu odbędą się targi Interpoma 2022. Nieodłączną ich częścią jest Kongres, który będzie miał miejsce w dniach 17 i 18 listopada.

Każda edycja Kongresu, który towarzyszy targom Interpoma, poświęcona jest najnowszym trendom w branży jabłkowej. Tradycyjnie pojawią się eksperci z całego świata. Pierwszy dzień Kongresu będzie skupiał się na trendach w amerykańskim sadownictwie. Przewodniczyć mu będzie Gerhard Dichgans, który przez prawie 30 lat był dyrektorem stowarzyszenia VOG. Skupi się on na temacie – wzloty i upadki odmiany Red Delicious. Kolejni eksperci mówiąc z perspektywy sadownika, hodowcy odmian, handlowca i naukowca/badacza omówią przewroty, które wstrząsnęły rynkiem jabłek w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach.

Przeczytaj też: Wystawa odmian jabłek z całego świata na Interpoma 2022

Dzień drugi będzie poświęcony tematyce zautomatyzowanego zbioru i wezmą w nim udział wiodący producenci robotów do zbiorów jabłek. Dostępne rozwiązania zaprezentują przedstawiciele Monash University (Australia), Munckhof (Holandia), Ripe Robotics (Australia), Tevel Aerobotics Technologies (Izrael), Aigritec (Włochy), FFRobotics (Izrael) oraz Advanced.farm (USA). Odbędzie się również dyskusja panelowa z udziałem wszystkich prelegentów.

Koordynatorem tej edycji kongresu jest Walter Guerra, który na co dzień pełni funkcję szefa Pomology Working Group w Centrum Badawczym Laimburg (od 2005 roku) i zastępcy dyrektora centrum (od 2021 roku).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here