Sprawna akcja Straży Pożarnej: Uratowane gospodarstwo sadownicze [Zdjęcia]

pożar w gospodarstwie sadowniczym

Tragedia – tak jednym słowem można opisać zdarzenie, do którego doszło w powiecie grójeckim. Niedziela Wielkanocna okazała się dniem bardzo pechowym dla gospodarstwa sadowniczego z miejscowości Michałów Parcele w gminie Warka. Na krótko przed południem wybuchł pożar zmagazynowanych skrzyń na jabłka, drewnianych i plastikowych. Dzięki pracy wielu zastępów straży opanowano ogień, dzięki czemu nie przeniósł się na inne budynki.

Niestety, te Święta zapiszą się bardzo negatywnie w pamięci poszkodowanych sadowników i okolicznych mieszkańców. Na krótko przed niedzielnym południem, w Niedzielę Wielkanocną, 4 kwietnia 2021 roku, w gospodarstwie sadowniczym w miejscowości Michałów Parcele w gminie Warka wybuchł pożar zmagazynowanych pod wiatą skrzyń.

Wiele zastępów ze Straży Pożarnej prowadziło akcję gaśniczą, która miała na celu między innymi, aby ogień nie przeniósł się na inne budynki. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu od Strażaków z PSP Grójec, tuż po godzinie 11.00 zostały rozdysponowane pierwsze jednostki.

Dokładna ilość spalonych skrzyń nie jest znana, dokładne straty są jeszcze szacowane, zarówno przez właścicieli, jak i przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. Najważniejszą informacją jest, że w wyniku sprawnych działań i szybkiego dotarcia na miejsce, został ocalały od spalenia duży budynek przechowalniczy i gospodarczy oraz budynek mieszkalny znajdujący się w bliskiej odległości, w przypadku którego uszkodzona została jedynie elewacja zewnętrzna.

Kolejnym niebezpieczeństwem była duża ilość drewna z wyciętego sadu, która znajdowała się w bliskiej odległości. Aktualnie, około godziny 15.00, na miejscu nadal pracuje wiele jednostek straży, która dogasza pogorzelisko. Ciężki sprzęt – koparki i ładowarki również pomagają w postępie prac.

pożar skrzyń w gospodarstwie sadowniczympożar skrzyń w gospodarstwie sadowniczympożar skrzyń w gospodarstwie sadowniczympożar skrzyń w gospodarstwie sadowniczympożar skrzyń w gospodarstwie sadowniczym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here