W handlu już Cacanska Lepotica – jakie ceny u pośredników?

cacanska lepotica cena

Cacanska Lepotica osiąga już dojrzałość zbiorczą. Dziś pierwsze grupy producenckie z rejonu grójeckiego wystawiły ceny za tę odmianę. Wahają się od 2,20 do 2,50 zł/kg.

Tradycyjnie grupy producenckie skup rozpoczynają od Cacanskiej Lepoticy. Na większości stanowisk Lepoticy brakuje jeszcze kilku dni do osiągnięcia dojrzałości zbiorczej, jednak niektórych kwaterach można już rozpocząć zbiory. 

Pośrednicy oferują od 2,20 do 2,50 zł/kg za śliwki od 32 mm. Mają być zrywane w skrzyneczki o pojemności 5 kg netto. Kupujący zwracają uwagę, że owoce powinny być w całości wybarwione. Dopuszczalne są jedynie małe odchylenia od tego wymogu. 

Jak już wspominaliśmy, pośrednicy, którzy zaopatrują markety, raczej nie decydują się na zakup odmiany Kalipso. Dowiedzieliśmy się jednak, że niektórzy z nich robią wyjątki, z tym, że najpierw trzeba dostarczyć próbkę takich owoców w celu oceny wizualnej. 

Jako ciekawostkę można podać, że na terenie Prokuplje w Serbii także rozpoczęły się zbiory Rany i Lepoticy. Cena jest na poziomie ubiegłorocznym i waha się w przedziale od 10 do 15 dinarów za kilogram (od 37 do 55 groszy za kilogram). Sadownicy uważają, że w tym roku jakość jest doskonała, że ​​śliwek jest nieco mniej, ale cena, podobnie jak w latach poprzednich, jest niższa od oczekiwanej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here