Sortownica do jabłek w gospodarstwie sadowniczym – pokaz pracy maszyny VIDEO

sortownica do sortowania jabłek

W filmie pokaz pracy sortownicy do jabłek Green Sort wykonany w gospodarstwie sadowniczym Kasinka Sady niedaleko Wrocławia. 

Pani Katarzyna Zawada wraz mężem prowadzi 40 hektarowe gospodarstwo sadownicze w Mokronosie Dolnym nieopodal Wrocławia.

W gospodarstwie uprawianych jest około 20 odmian. Nie są to co prawda duże ilości, ale dzięki temu w firmowym sklepie wybór jest szeroki, a zadowolonych klientów przybywa. Państwo Zawada sprzedają jednak jabłka głównie do sieci supermarketów, dlatego dużą uwagę przykłada się do jakości jabłek. Jabłka są sortowane i dostarczane własnym transportem.

Jak dodaje pani Katarzyna, obecnie decyduje się na inwestycje w sprzęt, ponieważ to jest najbardziej potrzebne w gospodarstwie. Jedną z takich inwestycji był zakup polskiej sortownicy Green Sort.

Po zużyciu się starszych urządzeń przyszedł czas na nową sortownicę. Wybór padł na markę Green Sort przede wszystkim ze względu na rozmiary. Pani Katarzyna jest zdania, że kompaktowe rozmiary, prostota konstrukcji i osiągalna dla małego gospodarstwa cena, czyni tę maszynę godnym uwagi i niezwykle konkurencyjnym wyborem.

Przygoda sadowników z marką rozpoczęła się od targów TSW. Po prezentacji przez producenta modelu z wodnym rozładunkiem, zdecydowano się na zakup. Kolejnym istotnym argumentem jest to że maszyna wraz z oprogramowaniem jest produkowana w Polsce, dzięki czemu nie ma problemu z serwisem. 

Obecnie w gospodarstwie przy sortownicy pracuje 5 osób, w tym jeden operatów wózka widłowego. Maszyna sortuje jabłka ze względu na średnicę, kolor i uszkodzenia. Zachęcamy do obejrzenia relacji z pracy sortownicy.  

sortownica do jabłek

 

5 KOMENTARZE

  1. W starych jabłoniach zrobiłem wycinkę gałęzi które nie były wycinane 40 lat a pozostał na drzewach szczególnie gruszach taki mech czy trzeba go usunąć jak trzeba to czym z poważaniem Paweł

  2. Przeciołem stare drzewa owocowe które nie były wycinane 40 lat a na gruszach pozostał taki biały nalot ( mech) czy trzeba go usunąć jak trzeba to czym z poważaniem Paweł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here