Dwie ceny jabłek na półce sklepowej? Minister mówi ”Czemu nie?”

ceny jabłek na półkach sklepowych

Minister Rolnictwa nie widzi przeciwskazań dla nowego pomysłu Agrounii dotyczącego wprowadzenia dwóch cen produktów na półkach. Mogłoby się to sprawdzić w przypadku jabłek. 

Gościem Wydarzeń w Polsacie był dziś nowy minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Poruszono wiele aktualnych tematów, m.in. mówiono o rosnącej inflacji, cenach nawozów i coraz wyższych kosztach energii. Minister potwierdził, że jutro ma odbyć się jego spotkanie z Michałem Kołodziejczakiem, liderem Agrounii.

Jak podkreślił, nie będzie to jednak spotkanie o samych problemach (bo sam doskonale sobie zdaje sprawę z tego, jakie są problemy rolników), a raczej o możliwych sposobach na poprawę sytuacji.

Minister odniósł się także do jednego z postulatów rolników o wprowadzenie na półkach sklepowych dwóch cen za owoce i warzywa. Jedna cena naturalnie oznaczałaby detaliczną cenę produktu, a druga informowała konsumentów o tym, za ile sprzedał dany produkt rolnik. Pokazywałoby to, jakie marże narzucają na owoce i warzywa kolejni pośrednicy.

Zdaniem H. Kowalczyka, owszem, byłoby to trudne do realizacji przy produktach wysoce przetworzonych przetworzonych takich, jak wędliny. Jednak jest to bardzo dobry pomysł, szczególnie, jeśli chodzi o jabłka. Wówczas w relatywnie prosty sposób klient byłby informowany, jakie marże są dodawane do końcowej ceny produktu.

1 KOMENTARZ

  1. Nie sądziłem że tak absurdalnie głupi pomysł ktokolwiek będzie chciał rozpatrywać. A jednak. Trzeba być pokornym wobec rozmiaru ludzkiej głupoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here