Włoski eksport jabłek do Indii

Jabłka

Indie to rynek o dużym potencjale, biorąc pod uwagę stale rosnące potrzeby. Jeśli chodzi o sektor jabłek. Indie potrzebują około 300/400 kontenerów tygodniowo (1 kontener = 20 000 kg jabłek). W Indiach jabłka są najczęściej spożywanym produktem importowanym, a południowe, wschodnie i zachodnie regiony kraju stanowią stale rosnący rynek.

Atlante, firma działająca w sektorze sprzedaży detalicznej, na dużą skalę jako partner głównych sieci działających we Włoszech w zakresie importu produktów spożywczych z całego świata i eksportujących najlepsze włoskie specjały za granicę osiągnęła kolejny kamień milowy w swojej ścieżce umiędzynarodowienia, eksportując jabłka z Trentino i Piemontu do Indii.

Czytaj także: Przemarznięte czereśnie

Co więcej, firma zamierza skonsolidować partnerstwo w Indiach dzięki stopniowemu wzrostowi, aby osiągnąć, w ciągu najbliższych 5 lat, 1000 kontenerów na sezon. Od września 2018 r. do dziś 1 000 000 kg jabłek zostało wywiezionych w 50 kontenerach.

Gala, Granny i Red Delicious. Te odmiany jabłek mają najbardziej odpowiednie cechy, aby wytrzymać 4-tygodniową podróż przy zachowaniu chrupkości i smaku. Właściwości te sprawiają, że włoskie jabłka są znane na całym świecie i spełniają gusta indyjskich konsumentów.

Sprawdź najnowsze: komunikaty sadownicze

W styczniu 2019 roku Atlante sprowadziło indyjskiego klienta do Włoch, aby osobiście odwiedził firmy produkujące jabłka, wzmacniając w ten sposób tradycję i jakość Made in Italy i pokazują podejście Atlante do tworzenia relacji klientów i dostawców opartych na przejrzystości i zaufaniu.

Karol Pajewski
Źródło: atlantesrl.it

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here