Reaktywacja Ursusa. Sprawdź, ile kosztuje nowy C-325

Ursus C-325

W lipcu pierwsze maszyny tego modelu trafią do klientów, ale zamówienia można składać już teraz. Ile kosztuje nowy Ursus C-325 i jakie parametry techniczne posiada?

Ursus nie poddaje się

Losy Ursusa to ważny element historii polskiej motoryzacji, ale także seria problemów finansowych i licznych restrukturyzacji w ostatnich latach. W kwietniu tego roku pojawiły się pierwsze informacje o nowej maszynie marki Ursus, która ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Pierwsze doniesienia dotyczyły małych ciągników o mocy około 25 KM. Zarząd z Lublina przekazywał wówczas, że jeszcze tego lata na rynek trafi nowy Ursus C-325.

Jak informuje nas jeden z dealerów z województwa pomorskiego (GREGOR Technic), zainteresowanie jest duże, ale na maszyny fizycznie musimy poczekać do lipca. Obecnie możemy jednak mówić o formie przedsprzedaży, ponieważ rolnicy mogą już składać zamówienia.

Nasz rozmówca przekonuje, że marka i silnik Perkinsa to mocne strony tego małego ciągnika, które wpływają na cenę. Ta jest nieco wyższa niż w przypadku najmniejszych chińskich maszyn. Ponadto w tym segmencie cenowym klienci raczej kupują traktory od ręki za gotówkę, zatem rzeczywiste zainteresowanie będziemy mogli ocenić najwcześniej za kilka miesięcy.

Nowy UrsusParametry i cena nowego Ursusa C-325

Zacznijmy od najważniejszych parametrów technicznych. Maszyna ma moc 25 KM przy 2800 obrotach na minutę. Trzycylindrowy silnik marki Perkins osiąga maksymalny moment obrotowy 67 Nm. Napęd przenosi przekładnia 9-biegowa z trzema zakresami i prędkością maksymalną 23 km/h. Użytkownik będzie miał do dyspozycji dwie prędkości wałka odbioru mocy: 540 i 1000 obrotów na minutę. Maszyna będzie objęta dwunastomiesięczną gwarancją.

Cena Ursusa C-325 w podstawowej wersji wynosi 47 tysięcy złotych netto (57 810 zł brutto). Producent przewiduje liczne opcje dodatkowego wyposażenia, takie jak kabina,  przedni tuz, ładowacz i różne rodzaje ogumienia.

To już drugi Ursus C-325

Poprzednik omawianego ciągnika, również Ursus C-325, był protoplastą legendarnej „trzydziestki” i produkowany był w Zakładach Mechanicznych w Ursusie w latach 1959-1963. W tamtym czasie wyprodukowano ponad 26 tysięcy sztuk tego modelu. Powstał on na bazie prototypowego ciągnika Rola 25. Jego następcą był Ursus C-328, produkowany od 1963 roku, a następnie z kolejnymi poprawkami i udoskonaleniami Ursus C-330 produkowany aż do 1993 roku.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here