Ursus będzie współpracował z Koreańczykami – ciąg dalszy restrukturyzacji

stary traktor

Spółka Ursus poinformowała wczoraj o podjęciu współpracy w koreańską firmą BLF Corporation. Ma się ona opierać przede wszystkim na pracach nad elektrycznym pojazdów użytkowych o DMC do 3,5 tony. Jest to kolejna próba restrukturyzacji Ursusa.

Obie strony porozumienia zamierzają pod koniec tego roku zaprezentować prototypy wspomnianych pojazdów. Koreańczycy dostarczą komponenty i wsparcie inżynieryjne. Ursus natomiast ma odpowiadać za europejską homologację pojazdów. Umowa dotyczy dwóch wersji pojazdów, elektrycznej i z napędem wodorowym.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zerwaniu współpracy Ursusa z chińską spółką China Dongfeng Motor Industry. Wówczas powodem zerwania memorandum okazały się niuanse prawne. Pisaliśmy o tym w artykule: Chińska spółka wypowiedziała umowę o współpracy z Ursusem

BLF Corporation to koreańska spółka stworzona przez ludzi związanych z tamtejszym przemysłem motoryzacyjnym. Działa w Azji, Afryce i Europie. Firma zajmuje się między innymi współtworzeniem ciągników, maszyn rolniczych i budowlanych.

Źródło: bankier.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności