Aktualne ceny truskawek deserowych w hurcie – 13.06.2022

zbiory truskawek

Poniedziałkowa pogoda nie sprzyja hurtowej i detalicznej sprzedaży truskawek. Niemniej od jutra sytuacja poprawi się. Jak dziś prezentują się hurtowe ceny truskawek?

Powoli zmniejsza się podaż truskawek z największego zagłębia produkcji – rejonu Czerwińska nad Wisłą. Chodzi o owoce spod agrowłókniny. Rozpoczęły się natomiast zbiory z upraw tradycyjnych w pozostałych częściach kraju. 

W tym miejscu spotkamy się z dwiema opiniami. Część plantatorów twierdzi, że podaż owoców będzie równoważyć się w rozumieniu całego kraju. Inni są natomiast zdania, że krajowa podaż truskawek będzie się zmniejszać, a ceny powinny nieco wzrosnąć w najbliższych dniach. Wynika to z większego potencjału produkcyjnego największego truskawkowego zagłębia względem reszty kraju.

Na rynkach hurtowych dzisiejsza deszczowa aura szybko i negatywnie wpłynęła na ceny i dynamikę handlu. Na rynku w Broniszach dziś rano kilogram truskawek kosztował od 5,00 do 7,00 zł za kilogram (10 – 14 zł/łubianka). Takie same stawki obowiązują na lubelskim rynku hurtowym Elizówka.

Nieco drożej jest na łódzkim rynku hurtowym Zjazdowa. Tu kilogram kosztuje od 5,00 do 8,00 złotych. Na Giełdzie Kaliskiej kilogram kosztuje średnio 7,50 zł. Najniższe ceny za truskawki uzyskują producenci na targowisku w Nowym Przybojewie. Tam kilogram jest wyceniany na 5,00 – 6,00 zł.

Jeśli chodzi o towar klasy premium, to producenci w zagłębiu grójeckim sprzedają łubiankę w cenach od 12 do 15 zł. Warto zaznaczyć, że mówimy tu o sprzedaży bezpośrednio z gospodarstwa. Plantator nie ponosi kosztów paliwa i biletu oraz nie poświęca na przejazd i sprzedaż wielu godzin. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here