Aktualne ceny truskawek w hurcie – Bronisze, 22.05.2023 [Video]

ceny-truskawek-2023

Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszej relacji filmowej z rynku hurtowego w podwarszawskich Broniszach. Jak aktualnie kształtują się ceny truskawek?

W poniedziałkowe popołudnie podaż truskawek nie jest zbyt duża. Na rynku są już truskawki spod folii perforowanej z rejonu Czerwińska nad Wisłą, większość sprzedawana przez pośredników. Jest to przede wszystkim Rumba. Ceny ok. 25-27 zł za 2-kilogramową łubiankę.

Są też truskawki z uprawy tunelowej.  W ich przypadku dominują ceny na poziomie ok. 30-35 zł za 2-kilogramowe łubianki. Wielu plantatorów sprzedaje truskawki najwyższej jakości w 1-kilogramowych tekturowych opakowaniach w cenie ok. 20-22 zł. Więcej w materiale filmowym.

4 KOMENTARZE

  1. Wstrzymać import truskawek z zachodu i południa Europy. Odpowiednio kontrolować tzw.” łapy” i odpowiednio opodatkować. To są zwykli handlarze ,co udają rolników ,a ziemię mają w doniczkach na oknie ,

    • Pełna zgoda,to samo z malinami,zmowy właścicieli skupów powodują dyktowanie cen dla rolnika i tak jednego roku malina kosztowała 2.80 co spowodowało nieopłacalne zbieranie(praca Ukraińców).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here