Nauczyciele przystąpili do zbiorów truskawek

zbior truskawek

Nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” w Środzie Wielkopolskiej pomogli jednemu z plantatorów truskawek w zbiorach. – Nauczyciel to jednak zdolna bestia o wielu twarzach. Można? Można! – napisali na swoim Facebook-owym fanpejdżu.

Inicjatywa miała miejsce w ubiegły weekend. Jak piszą nauczyciele na swojej stronie, czynnie odpoczywali po całotygodniowej zdalnej pracy z uczniami. W ramach prac społecznych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności pomagali plantatorowi truskawek z powiatu średzkiego zbierać truskawki.

Wydaje się, że inicjatywa jest w pewnym sensie odpowiedzią na niedawne słowa Ministra Rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, w których proponował, aby również nauczyciele wspomogli rolników w trudnej sytuacji wywołanej brakiem pracowników sezonowych.

W rozmowie z Super Expresem jedna z nauczycielek wyjaśnia, że wszyscy nauczyciele, którzy wzięli udział w inicjatywie, nie wzięli zapłaty za swoją pomoc. Chcieli między innymi dać dobry przykład swoim uczniom. 

– Zrobiliśmy to w czynie społecznym. Jesteśmy za sobą bardzo stęsknieni, więc dużo było rozmów i najchętniej zostalibyśmy na tym polu dłużej – powiedziała dziennikarzom SE Monika Pawlicka – Mądry.

Źródło: SE, fot. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” w Środzie Wielkopolskiej / M. Pawlicka

8 KOMENTARZE

 1. Nauczyciele są różni, jak różni są ludzie. W każdym zawodzie są Ci z powołaniem i tacy, którzy się do danego zawodu nie nadają. Przykre, tym bardziej że widać, że trafiłaś na tych drugich. Przez pojechanie po nich wszystkich tekstem niskich lotów nie zrobi Ci się raczej lżej na sercu.

 2. Siara i opciach jak zod zrobil z państwa Polskiego. że nauczyciele zbierajo truskawki niech sam prezydent idzie zbierać truskawki jak taki mondry

  • a u Ciebie patrząc po pisowni, to chyba raczej pod górkę było, ale myślenie dla mnie jak najbardziej ok. Ten rząd już nieraz upokorzył nauczycieli, nie lubią mądrzejszych od siebie…

   • Dlaczego uważasz że zbieranie truskawek jest upakarzające? Nie rozumiem tego. Oni tam poszli z własnej woli, nikt ich nie zmuszał ani kijem nie gonił do roboty.

 3. Myślę, że to dobry pomysł. Jednak nie rozumiem jednego – niby w ,,czynie społecznym”, ale trzeba było dać wzmiankę w internetach o tym, że się pracowało za darmo, żeby ludzie się rozwodzili nad tym, jakie to szlachetne. Przesada. Zbieranie truskawek to tylko zbieranie. Codziennie tysiące ludzi robi to samo i przechodzi bez echa. Trochę więcej skromności, państwo nauczyciele.

  • Ale oni właśnie pokazali skromność i szlachetność
   Dali przykład uczniom. Pokazali, że można innym pomoc bezinteresownie w potrzebie. Pokazali tez, że żadna praca nie hańbi, przez swoją postawą okazali szacunek dla ciężko pracujących na roli.
   Ale cóż każdy mierzy swoją miarą… więc specjalnie nie dziwi mnie ten komentarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here