Pierwsze truskawki z tunelu – cena jest wysoka a zainteresowanie duże

truskawki w tunelu

Zainteresowanie pierwszymi truskawkami z tunelów jest bardzo duże. Chociaż na razie ilości są bardzo małe i trwa „badanie” rynku to plantatorzy są dobrej myśli. Hurtownicy oferują obecnie kupno po 25 zł/kg.

– Cena pierwszych truskawek powinna być wysoka – Zdaniem pani Alicji Sęk z okolic Białobrzegów tylko wysokie ceny rekompensują wkład włożony w wyprodukowanie wysokiej jakości truskawek o tej porze. Chodzi u zarówno o pracę fizyczną jak i wkład finansowy. Oferowane owoce pochodzą z tuneli foliowych. Krzaki dodatkowo były przykrywane agrowłókniną.

– Zainteresowanie ze strony kupujących jest bardzo duże – mówi p. Alicja. Obecnie nasza rozmówczyni, jak sama opowiada, stara się wybadać rynek. To naturalne, że chce sprzedać swój produkt jak najdrożej. Zwłaszcza, ze konkurencja jest obecnie dosyć mała.

Pani Alicja oferuje sprzedaż truskawek odmiany Alba po 30 zł za kilogram. Jak dodaje, jest świadoma, że jest to bardzo wysoka cena. Wielu potencjalnych klientów rezygnuje z zakupu po takiej cenie. Zwłaszcza jeśli chodzi o ilości hurtowe. Na razie plantatorka sprzedaje lokalnie pierwsze, małe ilości i szuka odbiorców na ilości hurtowe.

Większe zbiory są planowane po najbliższej niedzieli. Wówczas nasza rozmówczyni będzie oferować ilości hurtowe, to jest kilkaset łubianek. Jeden z potencjalnych kupców jest w stanie zapłacić przy hurtowych ilościach 25 zł za kilogram. Czy dojdzie do transakcji? Wszystko zależy od producentów.

Pierwsze truskawki tradycyjnie pochodzą ze szklarni. Kilka tygodni później na rynku pojawiają się truskawki z tuneli foliowych. Właśnie takie owoce zaczynają oferować krajowi plantatorzy. Na dzień dzisiejszy ich podaż na rynkach hurtowych jest znikoma.

truskawka albatunel foliowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here