Zainteresowanie samozbiorem jest ogromne. Tłumy na plantacji jagody kamczackiej

Mieszkańcy Krakowa i okolic mieli w ten weekend możliwość odwiedzenia plantacji jagody kamczackiej i rodzinnych samozbiorów.

Swoje plantacje udostępnili państwo Kusibab, właściciele plantacji Jagoda Haskap w Muniakowicach (gmina Słomniki). Przez sobotę i niedzielę wiele rodzin zdecydowało się na samozbiory, które w Polsce z roku na rok zyskują na popularności. Jedni chcą taniej nabyć większe ilości owoców, inni pokazują dzieciom, jak wygląda praca na wsi, a jeszcze inni chcą aktywnie wypocząć.

Jak informowała właścicielka, Justyna Kusibab-Mruk, pierwszy raz w gospodarstwie zdecydowano się na samozbiory w 2020 roku. Wówczas, pomimo pandemii, plantację odwiedziło około 300 osób w ciągu dwóch otwartych weekendów. W ubiegłym roku liczba ta wzrosła aż do 3500 osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej liczby gości.

W miniony weekend pogoda była idealna. Dojrzały liczne odmiany, zarówno rosyjskie, jak i kanadyjskie. W związku z tym goście mogli ich wszystkich spróbować. Ponadto mogli oni kupić również szereg przetworów z jagody kamczackiej. Plantacja będzie otwarta na samozbiory również w przyszły weekend (24-25 czerwca).

materiał i zdjęcia: K.Kulczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here