Ceny czarnych porzeczek na koniec sezonu. Niewiele brakowało do rekordu

czarne porzeczki

Zbiory porzeczek praktycznie zakończyły się. Niemniej nieliczne zakłady oferują nieco wyższe ceny za owoce do mrożenia na koniec sezonu.

Ceny porzeczek czarnych – nie było rekordu

Kończy się sezon zbiorów i skupu porzeczek czarnych. Największe przetwórnie nie skupują już owoców na tłoczenie, ponieważ przestawiają się na produkcję soków i koncentratów z wiśni. Niemniej maksymalne ceny zakupu w kistenach osiągnęły poziom 8,00 zł/kg. Jednak nierzadko zdarzało się, że stawka ta dotyczyła zarówno owoców na mrożenie i tłoczenie.

Dziś czarne porzeczki kupują jeszcze nieliczne, mniejsze zakłady. Osoby odpowiedzialne za zakup informują, że ostatnie firmy również w najbliższych dniach zakończą zakupy. Dziś maksymalne stawki, jakie potwierdziliśmy to 9,00 zł/kg lub 9,20 zł/kg z dostawą do zakładu na Podkarpaciu.

Chociaż niskie plonowanie i popyt sugerowały, że w tym sezonie mogą paść nowe rekordy cen skupu to tak się nie stało. Przed dwoma laty stawki przekroczyły 9,00 zł/kg, a płacono i 9,30 zł/kg. W tym sezonie najdłużej obowiązywał poziom 8,00 zł/kg. Przetwórcy nie chcieli przekroczyć cen, które skutkowałyby zbyt wysokimi cenami mrożonek w przyszłych miesiącach.

Wahania cen porzeczek czerwonych

Znacznie niższe ceny skupu dotyczą w tym sezonie porzeczek czerwonych. Niemniej w ich wypadku wahania są znacznie większe. Owoce były kupowane na początku po 0,70 – 0,80 zł/kg. Następnie ceny wzrosły maksymalnie do 1,90 – 2,00 zł/kg. Potem ustabilizowały się na poziomie 1,20 – 1,30 zł/kg i tak jest do dzisiaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here