Ceny truskawek wszędzie takie same…

skup truskawek

Dobra informacja jest taka, że ceny truskawek rosną. Natomiast złą informacją jest to, że zakłady przetwórcze podnoszą ceny jednocześnie o tyle samo…

Ceny truskawek pomimo tego, że od początku sezonu wzrosły, to trend jest powolny i niezwykle jednolity. Jednolity w kontekście całego kraju. Na niemalże identycznym poziomie są ceny na punktach skupu w wielu rejonach kraju. Wynika to z identycznych cen, jakie zakłady przetwórcze oferują pośrednikom skupującym owoce.

Dotarliśmy do informacji, z których wynika, że mroźnie podnoszą ceny zakupu jednocześnie i o takie same stawki. W związku z tym ceny na setkach skupów są niemalże identyczne… Opisane działanie po raz kolejny potwierdza, że na rynku owoców miękkich w Polsce nie działają prawa rynkowe.

Już przed sezonem faktem był duży popyt na przemysłowe truskawki. Potwierdzali to również eksperci. W związku z mniejszą podażą, która została dodatkowo lokalnie ograniczona przez ostatnie nawałnice i gradobicia można odnieść wrażenie, że oferowane przez zakłady ceny nie odzwierciedlają popytu.

Każdy plantator truskawek wie, że jagody najlepszej jakości są na początku sezonu. W trakcie kolejnych zbiorów jakość spada. Dotyczy to zarówno produkcji deserowej i przemysłowej. Wobec tego kolejny już rok z rzędu branża zamrażalnicza skupiła najlepszej jakości surowiec po najniższych cenach. Natomiast w miarę ogólnego spadku jakości ceny wzrastają. Jest to swego rodzaju paradoks obserwowany od wielu lat na naszym rynku.

cena truskawek 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here