Ukraińcy oburzeni obecnością mrożonych malin z Polski w tamtejszych marketach

mrożone maliny

Przez wiele miesięcy producenci malin w Polsce krytykowali masowy napływ mrożonych malin do naszego kraju. Dziś (prawdopodobnie) te same maliny wracają na Ukrainę pod polską marką.

Ukraińscy dziennikarze branżowi znaleźli na półkach tamtejszych supermarketów mrożone maliny polskiej produkcji. Sytuacja wywołała duże zdziwienie. Eksperci zwracają uwagę na dewaluację hrywny, duży eksport malin z Ukrainy i cło na Polskie produkty. Przypomnijmy, że obowiązuje ono tylko w jednym kierunku. Ukraińskie towary trafiają do polski bez cła.

W ubiegłym roku do Polski sprowadzono 24 tysiące ton mrożonych malin z Ukrainy. Niskie ceny produktu załamały rynek w kraju i przyczyniły się również do spadków cen w całej Europie. Mrożone maliny z Polski, o których mowa, sprzedawane za wschodnią granicą kosztują 65 zł/kg. To czterokrotnie więcej niż średnia cena eksportowa ukraińskich mrożonek w ubiegłym sezonie.

Mając na uwadze tak duży import z Ukrainy istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że opisywane przez ukraiński portal maliny, zostały z niej wyeksportowane w ubiegłym roku. Zwracają uwagę na to także tamtejsi dziennikarze. Zatem najprawdopodobniej, owoce te wróciły do kraju po kilku miesiącach przepakowane i oferowane w markecie pod polską marką.

Co więcej, tamtejsi eksperci są zdania, że rozwój eksportu mrożonych malin Polska zawdzięcza wyłącznie Ukrainie. Jak wiadomo, nasz kraj jest głównym rynkiem zbytu dla tamtejszych owoców w postaci zamrożonej.

źródło: east-fruit.com

10 KOMENTARZE

 1. Oni nie eksportują do Polski towarów ,tylko przysyłają dla swoich „biednych” obywateli ukrywających się u nas przed wojną.
  Takie mrożone maliny to niezbędny dodatek do drinków i deserów.

 2. To Wieść Zadymiarz na Rzecz Tuby Ruskiej i Agrouni Opłacanych Fundacji szkodnika Prezesa palenia opon Jaki Pan Taki Kram Człowieka bez kultury wulgarnego atakujący Rolników Polaków Płatny Zadymiarz na Rzecz interesów krajów o rynki zbytu innych Krajów

 3. Niech polska wysyła i z większym cłem. Może choć trochę się zwróci kosztów utrzymania ukraińskich darmozjadów w naszym kraju🤨

  • xD Darmozjadami to są Sebixy i Karyny żyjące z 500+. Akurat od Ukraińców w Polsce mogliby się wiele nauczyć, jeśli chodzi o przedsiębiorczość i pracowitość.

   • Ukraince to nieroby i pasożyty w większości pracuje na budowach i tyle setek się przewinęło że może z 5 pracowitych a reszta o lapate cały dzień by się opierała

 4. Tak, przedsiębiorczość za nasze złotówki, jak ci tak pasują to się od nich ucz, możesz się też uczyć od samego Kowalczyka jak Polaków w h…. robić,
  nic nie stoi na przeszkodzie żebyś się przeprowadziła za wschodnią granicą – będziesz bliżej swoich braci

 5. Oburzenie z ich strony ???? Ten pieprzony „zlepek narodu” ???? To DARMOZJADY, tu w Niderlandach również mają WSZYSTKO !!! a idąc do pracy najpierw RECYTUJĄ JAKIE MAJĄ ….. PRAWA, a potem ile zarobią!!!!! WAŻNE SĄ TYLKO : …….. €€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ przez tych „słowian” CHacha BĘDZIEMY GORZKO PŁAKAĆ !!!!!

  • Piszesz z Kremla ? Putler z ciebie dumny. Idź da ci karabin to Ukraińcy przestrzelą ci ten głupi łeb. Europa to nie Bangladesz, żeby ludzie na wszystko się godzili. Bo pracy nie brakuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here