Ogromna europejska inwestycja w tureckie przetwórstwo

jabłka przemysłowe

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) udzieli pożyczki największemu przetwórcy w Turcji – firmie Anadolu Etap. Kredyt opiewa na kwotę 60 milionów euro ( około 266 milionów złotych). Pożyczka będzie rozłożona na sześć lat.

Firma Anadolu jest największym tureckim producentem soków, przecierów i koncentratów owocowych, które sprzedaje w 60 krajach. Dodatkowo firma ma własne sady na powierzchni ponad 3000 hektarów. Firma posiada trzy przetwórnie, w których produkuje koncentraty owocowe.

Nowa pożyczka, zaciągnięta na sześć lat ma pomóc firmie kontynuować rozwój pomimo niepewnych czasów spowodowanych epidemią Covid-19. Zarząd tureckiej firmy jest zdania, że dostarczenie zewnętrznego finansowania dla czołowego przetwórcy w kraju jest również formą wsparcia dla tureckich rolników. 

Jest to druga pożyczka EBRD dla tej firmy w ciągu ostatnich czterech lat. W 2016 bank pożyczył firmie Anadolu 50 milionów Euro (221 milionów złotych). Co ciekawe, połowę obecnej pożyczki finansuje holenderski bank FMO.

 

Źródło: www.ebrd.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here