13 maja 2020: Gdzie przymrozki?

przymrozki 2020

Minionej nocy na wartości na termometrach wpływ miało zachmurzenie. W wielu regionach zachodniej, północnej, w drugiej części nocy także w centralnej części kraju pojawiały się liczne ławice chmur, dzięki którym temperatura nie spadła poniżej 3-5 stopni na wysokości 2 metrów i 0 stopni przy gruncie.

Pierwsze przygruntowe przymrozki notowano na wschód i południe od Sulejowa w woj. Łódzkim, Białej Rawskiej, Radomia, Puław- tutaj na wysokości 2 metrów odnotowano około 1 i 2 stopnie powyżej zera, natomiast przy gruncie około północy temperatura spadła do -0,5 stopnia.

Przymrozki przy gruncie i na wysokości 2 metrów wystąpiły na południe od Chełmu, Kraśnika, Kielc, Częstochowy. W Sandomierzu zanotowano 0 stopni na wysokości 2 metrów i poniżej -2 stopni przy gruncie. W okolicy Kielc, Rzeszowa, Krakowa, Łącka temperatura na wysokości tylko 2 metrów spadła do -2 stopni, natomiast przy gruncie miejscami do nawet -5.

prenumerata mps sad 2020

Przymrozki w zastoiskach mrozowych pojawiły się również miejscami na północy Lubelszczyzny i na Podlasiu.

Najbliższa noc w regionie gdzie dziś były przymrozki będzie ciepła i bardzo deszczowa. W centrum na ogół sucho, ale pochmurno- dzieki temu ciepło. Tym razem sucho i pogodnie z temperaturą do -3/-1 stopnia na wysokości 2 metrów i -5/-3 stopni przy gruncie będzie na Podlasiu, Mazurach, Warmii, Pomorzu Gdańskim oraz na Pojezierzu Pomorskim a także na Kujawach, północy Mazowsza i miejscami w Wielkopolsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here