Pierwsze truskawki z uprawy tunelowej rynku – jakie ceny?

pierwsze truskawki

Na rynek kierowane są pierwsze, nieduże partie truskawek tunelowych. Cena na razie jest wysoka, ale klienci w pełni ją akceptują.

Od początku kwietnia na polskim rynku dostępne były truskawki szklarniowe, czyli pierwsze owoce w całym sezonie. Jednak obszar uprawy „pod szkłem” w Polsce jest mały, a produkcja niewielka (w stosunku do liczby ludności i konsumpcji).

Obecnie na rynek trafiają pierwsze truskawki z uprawy tunelowej. W ubiegłym roku pierwsze owoce pojawiły się na rynku w weekend majowy i tuż po nim. W zależności od lokalizacji, w tym roku pierwsze truskawki dojrzały od tygodnia do dwóch wcześniej niż przed rokiem.

– Dzisiaj zdecydowaliśmy się na pierwszy zbiór. Jest to symboliczne 15 kg. W mediach społecznościowych szukałem chętnych na pierwsze owoce i niedługo po dodaniu ogłoszenia całość została sprzedana – informuje Bogumił Potocki, plantator z okolic Biłgoraja. Owoce odmian Flair i Rumba sprzedał po 30,00 zł/kg.

Jak co roku pierwsze partie są sprzedawane po najwyższych stawkach, jednak jak dodaje B. Potocki, żaden z kupujących nie narzekał na cenę. Wszyscy odbiorą dziś owoce bezpośrednio z jego plantacji. W najbliższych dniach na rynek trafią kolejne partie truskawek z tuneli, które coraz częściej kupowane są też przez sieci supermarketów.

truskawki tunel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here