Pogoda opóźnia zbiory. Truskawek brakuje, a ceny rosną

aktualne ceny truskawek w hurcie

Przedwczoraj, wczoraj i dziś na rynku w Nowym Przybojewie i na Broniszach notujemy widoczne braki truskawek. Kupujący czekają na owoce, a ceny rosną.

Dziś rano skontaktowaliśmy się przedsiębiorcą, który handluje truskawkami. Na rynku w Nowym Przybojewie kilkudziesięciu kupujących czekało na dowóz truskawek. Alejka dla sprzedających była niemal pusta. Takie sytuacje mają miejsce trzeci dzień z rzędu. Obecnie owoców przybywa. 

Niemniej truskawki kupuje ten, kto pierwszy dobije targu z producentem. Plantator, który wjeżdża na rynek jest błyskawicznie otaczany przez kupujących, a w przypadku dogodnych warunków, bardzo szybko dochodzi do transakcji. Dzisiejsze ceny za truskawki najwyższej jakości wzrosły do 20 – 25 zł za łubiankę. Przypomnijmy, że w minionym tygodniu spadły nawet do poziomu 10 zł za łubiankę. 

Główną przyczyną tej sytuacji jest pogoda. Częste deszcze w ciągu ostatnich dni komplikują logistykę i opóźniają zbiory. Ponadto wzrasta zagrożenie ze strony chorób grzybowych. W przypadku niepełnej ochrony i kolejnych dni z opadami istnieje ryzyko, że owoce zaczną gnić na plantacjach. Wówczas kosztem podaży ceny mogą dalej rosnąć

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here