Truskawka premium to i cena premium

ceny truskawek w hurcie

Zainteresowanie truskawkami na rynkach hurtowych nie słabnie. Szczególnie, jeśli mówimy o owocach wysokiej jakości. Aktualne ceny truskawek w hurcie satysfakcjonują plantatorów.

Podaż truskawek wysokiej jakości jest na rynku znacznie niższa niż w ubiegłym roku. Obecnie producenci nie mają żadnych problemów ze sprzedażą. W przypadku truskawek najniższej jakości mówimy o cenach na poziomie 15 – 17 zł za łubiankę, czyli dwukrotności cen za owoce najwyższej jakości w ubiegłym roku. Owoce wyższej jakości kosztują (na rynku w Broniszach) najczęściej od 18 – do 20 zł za łubiankę.

Natomiast owoce klasy premium są sprzedawane od 20 do 22 zł za łubiankę bezpośrednio z gospodarstw. Są to bardzo dobre ceny, które satysfakcjonują producentów. Zapewne mniej cieszą one konsumentów. Niemniej, jak relacjonują nam producenci, zainteresowanie owocami gatunku nie słabnie.

Nasi rozmówcy przyznają, że cały czas są w Polsce odbiorcy, którzy oczekują jakości premium, ale są za nią w stanie więcej zapłacić. Łukasz Sosnowski, producent z okolic Góry Kalwarii sprzedaje obecnie truskawki w kilogramowych opakowaniach po 12 złotych. Dodaje, że od początku sezonu zbiory są przeprowadzane na dwa sorty. Podkreśla, że wyprodukowanie wyprodukowanie owoców w jakości widocznej na zdjęciu w tym sezonie wymagało dużych nakładów finansowych i ogromu pracy.

Aktualnie plantacjom najbardziej doskwiera susza. W przypadku nienawadnianych upraw zbiory zakończą się w tym tygodniu. Wysoka cena truskawek z szypułką z kolei motywuje producentów do zbioru ostatnich partii owoców. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here