Czy zapotrzebowanie na truskawki przemysłowe będzie miało wpływ na ceny?

truskawki na mrożenie

Sytuacja na rynku truskawek staje się coraz ciekawsza. Kolejne media informują o braku zapasów i dużym popycie. Ostatnie słowo należy jak zawsze do pogody. Czy zatem zakłady przetwórcze będą jeszcze w tym roku konkurowały o przemysłowe truskawki?

W przestrzeni medialnej pojawia się coraz więcej informacji o dużym popycie na truskawki ze strony branży przetwórczej. Jak podaje Agrobiznes „(…) zeszłoroczne zapasy dawno zostały wyprzedane”. Ponadto jeszcze nie wszystkie zakłady rozpoczęły skup i przetwórstwo truskawek. Dziś informowaliśmy o tym również w artykule: Eksperci potwierdzają brak zapasów truskawek

Chociaż tegoroczne owoce są znacznie wyższej jakości niż te w ubiegłym sezonie, to zarówno producenci i przetwórcy obawiają się przebiegu pogody. Z powodu nadchodzącej fali upałów, sezon może się bardzo szybko skończyć, a  „przetwórnie boją się zostać bez owoców”. Zachodzi obawa, że dojrzewanie owoców będzie skumulowane, przez co wysyp, a co za tym idzie cały sezon się skróci.

„Z powodu mniejszych zbiorów w Maroku, Hiszpanii czy Egipcie, truskawki może być trudno stamtąd sprowadzić”. Wobec tego wszelkie informacje o możliwości taniego importu mrożonek również nie są prawdziwe. Wszystkie te zagadnienia powinny w rezultacie prowadzić do wzrostów cen truskawek.

źródło: Agrobiznes 17.06.2021

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here