Wielka Majówka z Timac Agro Polska

9 i 10 maja w Centrum Kongresowo-Hotelowym Warszawianka w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim (woj. mazowieckie) odbyła się Wielka Majówka z Timac Agro Polska. Dzięki interesującym wykładom z różnych dziedzin oraz loterii z atrakcyjnymi nagrodami wydarzenie to zgromadziło dużą liczbę rolników i ogrodników.

Wielka Majówka, a także część ogólna wykładów została rozpoczęta przez Agatę Stolarską – prezes Timac Agro Polska. Kolejnymi prelegentami byli przedstawiciele Timac Agro z główniej siedziby firmy – Saint Malo we Francji. Arnaud Wieczorek opowiedział o wyjątkowych właściwościach oraz o procesie powstawania produktów Timac Agro, a także o Centrum innowacji CMI Grupy Roullier w Saint Malo. Natomiast Nicola Juignet opowiedział, jak przy pomocy technologii TOP-PHOS zwiększyć efektywność odżywiania roślin. Bartosz Anioła mówił, jak ważne są doświadczenia polowe dla wszystkich sektorów firmy oraz rolników, a także jak obecnie wygląda doświadczalnictwo w firmie Timac Agro. Łukasz Peroń mówił o nowych narzędziach komunikacji – portalach społecznościowych, multimediach oraz podkreślił ich ważność jako źródła informacji w nowoczesnym rolnictwie.

Kolejne wykłady były podzielone na trzy panele: rolniczy, zootechniczny oraz upraw specjalistycznych. Ostatni z wymienionych paneli dotyczył nawożenia upraw ogrodniczych. Prof. Andrzej Komosa z UP w Poznaniu uświadamiał słuchaczom, jak ważne dla rośliny są wszystkie mikro- i makro elementy, a nie tylko NPK i Ca. Mówił również o konieczności wykonywania corocznych analiz gleby i wody, by móc ułożyć odpowiedni program nawożenia, a w szczególności fertygacji. Jacek Witkowski z Timac Agro Polska opowiedział o praktycznych aspektach nawożenia fertygacyjnego w oparciu o produkty KSC Phyt-Actyl. Dr Tomasz Lipa z UP w Lublinie przedstawił sytuację na rynku jabłek oraz na co zwrócić uwagę w 2018 r. Ostatnim prelegentem w tym panelu był Mateusz Nowacki z Timac Agro Polska, który odpowiedział na pytanie: z jakimi szansami i zagrożeniami wchodzimy w obecny sezon

Najbardziej oczekiwaną częścią przez wszystkich klientów firmy Timac Agro Polska była loteria, którą poprzedziły występy artystyczne. Loterię poprowadziła pani prezes Agata Stolarska wraz z Marcinem Prokopem. Główną nagrodę, Toyotę Hillux wygrał Jakub Ambroziak. Natomiast dwie Toyoty Aygo powędrowały do RKS Czempiń oraz RKS Wydrowice. Pięć skuterów Kymco powędrowało do Małopolskiej Hodowli Roślin Sp. z o.o., Krzysztofa Głowy, Stanisława Przybylskiego, Planasa Polska Sp. z o.o. oraz do Grzegorza Milczarczyka.

Tekst i fot. Monika Krajewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here