Konferencja borówkowa w Małej Wsi

Sadownicy zimą nie zasypiają gruszek w popiele, ale co mogą czy powinni plantatorzy borówki? Może z powodu krótkiej tradycji upraw tej jagody nie mamy w języku polskim żadnego idiomu określającego, że jagodziarze również są stale aktywni. W każdym razie: spotykają się. W najbliższym czasie – 24 stycznia w Małej Wsi k. Belska Dużego na konferencji borówkowej organizowanej przez Agrosimex.


Jednodniowe spotkanie zostało przez organizatora zaplanowane tak, by stanowiło przegląd aktualnego stanu wiedzy naukowców, doradców i praktyków branży. Będzie więc mowa o odmianach akceptowanych – czy raczej poszukiwanych – przez rynki hurtowe, przygotowywaniu owoców do długotrwałego przechowywania i obrotu, chorobach i szkodnikach zagrażających plantacjom, odżywianiu krzewów. Będzie również czas na przyglądnięcie się najnowszym przemyśleniom i praktykom holenderskich plantatorów.

Zainteresowanych nowościami borówkowymi zapraszamy do pałacu w Małej Wsi 24 stycznia o godzinie 11.00. Szczegóły programu – tutaj.

pg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here