Duży popyt na czereśnie

Czereśnie 2019
fot. K. Pajewski

Firmy handlowe i grupy producentów owoców kupują obecnie głównie czereśnie. Obok nich także porzeczki, borówki i maliny, jednak to wolumen czereśni kolokwialnie mówiąc rządzi.

Za skupem tym stoi duży popyt ze strony zewnętrznych odbiorców a także krajowych sieci handlowych, które wyczekują na kolejne transporty.

VII Letnie Pokazy Czereśniowe 21.07.2019 – Kliknij i zarejestruj swój udział już dziś.

Ceny skupu są przyzwoite. W mniejszych firmach ceny twardych, ciemnych odmian wahają się pomiędzy 5 a 7 zł za kilogram. Mniej pożądane są odmiany jasne skupowane po 3 – 4 zł za kilogram. Wyższe ceny są oferowane przez grupy producenckie. Większość grup skupuje towar po 8 zł za kilogram, a dla członków grupy cena zawsze jest nieco wyższa, obecnie, przeważnie o około 0,50 zł.

Wielu sadowników zdecydowało się na tę formę sprzedaży widząc weekendową górkę na rynkach. Także czereśnie niesprzedane na rykach hurtowych zostały przesortowane i sprzedane w charakterystyczne 5-cio kilogramowe skrzyneczki. Dzięki temu dziś, cena na rynku w Broniszach ustabilizowała się i waha się między 8 – 10 zł.

Karol Pajewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię