Artystka tworzy ogromne obrazy z jabłek [Zdjęcia]

Z sercem na dłoni, 2015

Każdej jesieni artystka Emma Karp Lundström wraz ze swoim zespołem tworzy w miejscowości Kivik w Szwecji największe na świecie obrazy z jabłek. Atrakcja towarzyszy jabłkowym dożynkom. Do wykonania takiego obrazu potrzeba kilkadziesiąt tysięcy sztuk jabłek.

Co roku jesienią w miejscowości Kivik w Skanii, w regionie Österlen odbywa się Äppelmarknad – czyli targ jabłkowy i święto jabłek. To coroczny hołd składany szwedzkim jabłkom. Jego główną atrakcją jest wielki obraz stworzony z jabłek. Tradycja kultywowana jest od 1988 roku! Od początku tej inicjatywy wykonawcą obrazów jest szwedzka artystka Emma Karp Lundström.

Niestety, w tym roku wydarzenie nie odbyło się po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat. Powodem jest, niestety, epidemia koronawirusa…

Na pierwszym zdjęciu znajduje się obraz z ubiegłego roku. Do jego wykonania zużyto 35 tysięcy jabłek i 70 tysięcy gwoździ. Obraz zajmuje ponad 100 m2. Wydarzenie przyciąga tłumy sadowników i sympatyków branży. Musicie przyznać, że obrazy robią wrażenie. 

obraz z jablekŹródło: Ambasada Szwecji w Polsce

obraz z jabłek

 2016, Jabłko, sadownik i traktor, Emma Karp Lundström

Z sercem na dłoni, 2015

2015, Z sercem na dłoni, Emma Karp Lundström

jablka na obrazie2006 „Ęppel Päppel Pirum Parum” Emma Karp Lundström
jablkowy obraz

2008 „Wolny po Fransie Florisie Pomonie”

 

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. sekator jaki wybrać
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here