Komunikaty-Sadownicze-NOWY-765-100

Pierwszy w historii sad edukacyjny – powstanie w Białymstoku w 2019

Jeszcze w tym roku powstanie w Białymstoku pierwszy sad edukacyjny.

Nasadzenia rozpoczną się na wiosnę w Parku Antoniuk. To będzie kolejne w mieście, atrakcyjne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Na powierzchni 850 m2, na planie koła, w Parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej zostanie posadzonych 25 drzew owocowych. Będą to różne gatunki i odmiany jabłoni, grusz, wiśni, czereśni, śliw, także te trochę zapomniane jak np. papierówki, antonówki, kosztele, węgierki dąbrowickie czy śliwki uleny. Nasadzenia te zostaną uzupełnione o krzewy – porzeczki czarne i czerwone, maliny, agrest, dereń jadalny. Pojawi się tam ażurowa altana, trzy panele płotu wiklinowego, domki dla owadów oraz elementy edukacyjne w postaci tablic z opisem starych odmian drzew i krzewów. Powstanie sadu zapowiadał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podczas kampanii wyborczej.

Park Antoniuk jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez mieszkańców miasta. Przez cały rok korzystają z niego całe rodziny. Po założeniu sadu stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnymówi Tadeusz Truskolaski.

Obecnie trwa postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawców, których zadaniem będzie zrealizowanie projektu do połowy kwietnia. Drzewka mają być co najmniej 3-letnie, aby mieszkańcy mogli skosztować pierwszych owoców, kiedy nadejdzie jesień.

Źródło: bialystok.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności