Przymrozki 2020: Zdjęcia z sadów w okolicach Sandomierza

przymrozki sandomierz 13 maja

Bardzo niepokojąco przedstawiają się wieści płynące do nas z okolic Sandomierza. Dziś temperatury spadły tam znacznie poniżej zera. Sadownicy mówią nawet o minus 6 stopniach przy gruncie.

Przymrozki były bardzo zróżnicowane. Wahały się od minus 1 do minus 6 stopni poniżej zera przy gruncie. 

Niestety, spadki utrzymywały się długo – nawet kilka godzin. Skutki widać na zdjęciach. Długotrwała ujemna temperatura sprawiła, że oddzieliła się nawet wierzchnia warstwa skórki. Takie zawiązki wkrótce opadną. 

Poniżej galeria zdjęć nadesłana przez jednego z naszych Czytelników z miejscowości Łojowice niedaleko Sandomierza. Temperatura spadła tam do minus 4 stopni, jednak taki stan rzeczy utrzymywał się od około północy, aż do godziny 6.00. Jak widać na zdjęciach, mróz trwał zbyt długo, aby zawiązki mogły przetrwać. Niżej z kolei zdjęcia od innego Czytelnika. Zawiązki pochodzą z sadów w kilku miejscowościach. Najniżej temperatura spadła w Świężycach (gmina Koprzywnica) – do minus 5 stopni. Najlepsza sytuacja była natomiast w Głazowie (gmina Obrazów) –termometry pokazały minus 1 stopień. Na zdjęciach stan zawiązków poszczególnych odmian. 

 

Szampion
Szampion
Red Jonaprince
Mutsu
Lobo
Ligol
śliwa Katinka

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności