Sadownicy z gminy Samborzec liczą na wsparcie

przymrozki

Na wniosek Komisji Rolnictwa Wójt Gminy Samborzec, zwraca się do Wojewody Świętokrzyskiego o pomoc poszkodowanym gospodarstwom, których jedynym źródłem utrzymania były dochody z sadów.

W związku z silnymi wiosennymi przymrozkami, które wystąpiły na terenie Gminy Samborzec (12,13 maj) i ogromnymi szkodami jakie wyrządziły w sadach (w większości 100%) odbyło się spotkanie Komisji Rolnictwa Rady Gminy Samborzec.

Rolnicy ponieśli do tej pory ogromne nakłady finansowe, licząc na zyski z produkcji roślinnej, jednak tych zysków w tym roku nie będzie, a nakłady finansowe będą musieli ponosić nadal, aby utrzymać sady w dobrej kondycji, by zaowocowały w przyszłym roku, pod warunkiem, że nie dotknie ich podobna klęska.

Wójt gminy Witold Surowiec prosi o uwzględnienie trudnej sytuacji rolników z gminy Samborzec i zwrócenie się do rządu o pomoc dotkniętych klęską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności