BASF Agricultural Solutions w Polsce z nowym Dyrektorem Działu

basf jabłka

Rozwiązania dla rolnictwa stają się coraz bardziej strategiczną częścią portofolio firmy BASF. W nieprzewidywalnych czasach, w których się znaleźliśmy, BASF Agricultural Solutions potrzebował doświadczonego menedżera, który sprawnie
i z sukcesem poprowadzi polski zespół.

Dlatego z dniem 31 maja 2020 roku Cezary Urban ponownie obejmie stanowisko Dyrektora Działu Agricultural Solutions

Cezary Urban pełnił ostatnio funkcję Prezesa Zarządu nowej spółki Master Builders Solutions Polska, nadzorując biznes chemii budowlanej w Europie Środkowej oraz odpowiadał za proces wydzielania jej z BASF. Jednocześnie, do czasu powołania swojego następcy, tę funkcję będzie kontynuował.

Cezary Urban jest doświadczonym menedżerem, który sprawdził się już na niejednym polu. Jest związany z branżą rolniczą od ponad 15 lat. Pracował dla BASF Agricultural Solutions w Polsce oraz w Czechach.

 

O dziale BASF Agricultural Solutions

 Wraz z szybkim wzrostem populacji świat staje się coraz bardziej zależny od naszej zdolności do rozwoju oraz utrzymania zrównoważonego rolnictwa i zdrowego środowiska. W pracy z rolnikami, doradcami rolnymi czy ekspertami od zwalczania szkodników, naszą rolą jest pomoc w osiągnięciu tego celu. Dlatego inwestujemy w silne zaplecze badawczo-rozwojowe i bogate portfolio, w tym nasiona, chemiczną i biologiczną ochronę upraw, zabiegi agrotechniczne, ochronę zdrowia roślin, zwalczanie szkodników oraz rozwiązania „digital farming”. Zatrudniając zespoły ekspertów w laboratorium, w terenie, w biurze i na produkcji, łączymy innowacyjne myślenie z konkretnymi, praktycznymi działaniami w celu stworzenia realistycznych i możliwych do zrealizowania pomysłów – dla rolników, społeczeństwa i planety. W 2019 roku nasz dział osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 7,8 mld EUR. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.agro.basf.pl lub na naszych kanałach w mediach społecznościowych.

 

O BASF

 W BASF tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. Łączymy sukces gospodarczy z ochroną środowiska i odpowiedzialnością społeczną. Około 117 000 pracowników Grupy BASF przyczynia się do sukcesu naszych klientów, reprezentujących niemal wszystkie branże i kraje świata. Prowadzimy działalność w sześciu segmentach: chemikalia, materiały i rozwiązania dla przemysłu, technologie powierzchniowe, żywienie i higiena oraz rozwiązania dla rolnictwa. W 2019 roku BASF osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 59 mld euro. Akcje BASF są notowane na giełdzie we Frankfurcie (BAS). Więcej informacji można znaleźć na stronie www.basf.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here