ZSRP: 2 sierpnia kolejny protest sadowników

Wiśnie
Zwracamy się do wszystkich polskich sadowników o udział w proteście w czwartek 2 sierpnia w Warszawie – pisze Związek Sadowników RP na swojej stronie internetowej.
 

I kontynuuje: “Sytuacja na rynku owoców do przetwórstwa jest dramatyczna, nie ma praktycznie takiego gatunku, za który otrzymalibyśmy godziwe pieniądze! Mimo szumnych zapowiedzi dotychczasowe spotkania z panem ministrem Ardanowskim i jego zastępcami nie przyniosły żadnego efektu i nie podjęto jakichkolwiek działań w celu poprawy sytuacji. Premier Morawiecki, mimo obietnic, nie spotkał się z nami”.

“Zakłady przetwórcze od początku sezonu drastycznie i bezpodstawnie zaniżają ceny owoców. Nie możemy pozwolić, aby nasze gospodarstwa upadły, a rodziny pozostały bez środków do życia” – tłumaczy związek.

Zbiórka sadowników zaplanowana jest na godz. 10.00 pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego ul. Belwederska; stamtąd protestujący wyruszą pod kancelarię premiera i ministerstwo rolnictwa.

Decyzję o uczestnictwie w proteście, podobnie jak decyzję, czy zrywać i sprzedawać owoce po tak skandalicznej cenie sadownicy powinni podjąć w oparciu o swoje sumienie – pisze również ZSRP.
 
Źródło: ZSRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności