Pierwsza na rynku sortownica do borówki dla małych gospodarstw

https://www.sad24.pl/wp-content/uploads/2019/08/sortownica-green-sort.jpg

1 września 2019 roku na dniach otwartych sadów doświadczalnych SGGW zostanie pokazana pierwsza na rynku sortownica do borówki, przeznaczona do małych gospodarstw.

Sortownica Green Sort wykrywa uszkodzenia wewnętrzne. Analizuje owoce w spektrum światła widzialnego jednocześnie prześwietlając je w podczerwieni w paśmie NIR. Bada skład chemiczny pod skórką owocu a także jego wnętrza, całkowicie prześwietlając owoc.

Zastosowana metoda sztucznej inteligencji pozwala na odrzucenie owoców które gniją a wyglądają na zdrowe. Wdrożenie licznych innowacji w tym kamery hybrydowej która jednocześnie widzi światło widzialne i podczerwień znacznie uproszczyło konstrukcję, co przełożyło się na obniżenie ceny z pół miliona złotych do osiągalnych dla sadowników 150 tyś zł.

Sortownica będzie dostępna w 2 wersjach:

  • Pierwsza dla małych gospodarstw o wydajności ok 400 kg/godz
  • Druga dla dużych gospodarstw i firm handlujących borówką 800 kg/godz, której cena sięga 250 tyś zł.

Green Sort sp. z o. o. przygotowała promocję na wejście produktu na rynek i maszyna ta będzie kosztowała do najbliższego sezonu borówkowego odpowiednio 120 i 200 tyś zł. Dzięki takim cenom ma szansę stać się hitem wśród sadowników jak jej starszy brat sortownica do jabłek Green Sort Vision, która sprawiła, że sortownica z systemem wizyjnym jest w zasięgu ręki każdego sadownika.

Zapraszamy na obejrzenie maszyny na żywo na naszym stoisku na dniach otwartych sadów doświadczalnych SGGW.

Informacja prasowa Green Sort sp. z o. o. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here